Bike Atelier MTB Maraton Psary

Tytułowe zdjęcie ze strony bikeateliermaraton.pl
Pogoda nas nie rozpieszczała najpierw słońce potem deszcz. Milenka wystartowała dzisiaj w dwóch wyścigach: KIDDY dla dzieci kat. 9-11 lat na dystansie około 3 km, oraz HOBBY start rodzinny ta sama trasa co dla dorosłych dystans 25 km. Dystans KIDDY nieznacznie zmieniony w stosunku do edycji zeszłorocznej. Wydaje mi się że trasa troszkę dłuższa a przez to dla nas bardziej atrakcyjna.

Na dystansie HOBBY rodzinnym wystartowało 46 zawodników, do mety dojechało 42. Milenka jechała w kategorii do 9 lat. Gdzieś w połowie trasy złapał nas deszcz, przez co trasa zrobiła się mokra i śliska. Było dziś prawdziwe MTB. Gorzej mieli zawodnicy na dystansie PRO, których spotkała ulewa . Z powodu kapryśnej pogody dzisiejszy wyścig obfitował w prawdziwe atrakcje i mógł się podobać.
Gdyby nie to, że po drodze mijaliśmy podchodzących pieszo podjazdy zawodników i sprowadzających rowery z ostrzejszych zjazdów, powiedziałbym, że wyścig był płaski. 😉  Milenka radziła sobie nadspodziewanie dobrze i jedynym miejscem kiedy dotknęła butem a raczej rękami ziemi była wywrotka na trasie.

Pierwsze miejsce na dystansie HOBBY rodzinny w swojej kategorii. Pierwsza z dziewcząt w open (dziewczęta do 15 lat). Również pierwsza z chłopców w jej kategorii do 9 lat. 20 na 42 startujących którzy dojechali do mety w open (do 15 lat). Czegóż chcieć więcej.
To co mi się podoba w serii Bike Atelier MTB Maraton to dość atrakcyjne nagrody jak na wyścigi rowerowe dla dzieci. Jest puchar i medal jakieś gadżety rowerowe (mniejsze lub większe w zależności od edycji), bezpłatne badania/konsultacje w klinice sportowej. W innych wyścigach dla dzieci zdarzało się Milence dostać pustą reklamówkę z papierkami. Dużym plusem tej serii wyścigów jest też to, że są blisko prawie na miejscu. Aha i jeszcze, że są w niedzielę -niektórzy niestety muszą pracować w niektóre soboty.
Poniżej na zdjęciach: dekoracja dystansu KIDDY, start i wjazd na metę, dekoracja HOBBY rodzinny.

Poniżej zdjęcia ze strony fb Kasia Rokosz Fotografia

Poniżej zdjęcie ze strony bikeateliermaraton.pl